ویزیت و مشاوره گیاه پزشک

گیاه پزشک

ویزیت و مشاوره گیاه پزشک

 

ویزیت و مشاوره گیاه پزشک را زمانی مورد نیاز خواهید دید که به این موضوع فکر کنید که اگر گیاه شما دچار آسیب و یا زرد شدگی شود، چه زمانی باید برای درمان و مراقبت صحیح و حفظ و بقای آن ها چه کاری باید انجام بدهید.

مراقبت و درمان گیاهان، نیاز به تخصص و اطلاعات لازم دارد که حتما باید از افراد مجرب کمک بگیرید تا بتوانند گیاهان آسیب دیده را درمان کنند و اطلاعاتی در مورد نحوه صحیح نگه داری گیاهان، از نظر آبیاری و گردش هوا و غیره و در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

به همین خاطر ویزیت و مشاوره گیاه پزشک، اینجا نقش بسیار پر رنگی دارد. در این مقاله قرار است گل فروشی صبح گل، با چندین سال تجربه در خدمات فروش و مشاوره تخصصی انواع گل و گیاهان، به خصوص گیاهان خاص و لوکس، همراه شما باشد تا اطلاعات کامل و مفیدی درباره ویزیت و مشاوره گیاه پزشک در اختیارتان قرار دهد.

اهمیت ویزیت و مشاوره گیاه پزشک

بیایید قبل از این که به بحث اصلی ویزیت و مشاوره گیاه پزشک بپردازیم، با اهمیت آن آشنا شویم. در سال های گذشته، در ایران گیاه پزشک به عنوان گیاهان دارویی هم می شناختند. درواقع گیاه پزشک باید شناخت کافی و لازم درباره عوامل زیان آور، رشد و نمو انواع گل و گیاهان داشته باشد. درواقع هدف اصلی یک گیاه پزشک، کاهش آسیب و خسارت هایی اعم از: آفات، بیماری های گیاهی و غیره است.

ویزیت و مشاوره گیاه پزشک

برای دریافت نوبت ویزیت گیاه پزشک کلیک کنید

وجود گیاه پزشک برای این که بتوانید از گیاهان خود به خوبی مراقبت کنید، بسیار لازم و ضروری است. درواقع ویزیت و مشاوره گیاه پزشک، فقط گیاهان آسیب دیده را درمان نمی کند، بلکه مشاوره درباره نحوه نگهداری صحیح هر یک از آنها را به شما ارائه می دهد. حتی شما می توانید با کمک مجموعه صبح گل، از خدمات مشاوره گیاه پزشکی قبل از خرید گیاه، بهره مند شوید. همچنین اگر از تعداد گیاهان زیادی مراقبت می کنید، اگر یکی از این گیاهان دچار بیماری و یا آفت شود، ممکن است به دیگر گیاهان، منتقل کند.

در نتیجه این آفات ایجاد شده، ممکن است باعث پوسیدگی، ریزش برگ ها، پژمردگی، ایجاد سوراخ و خال های قوه ای، توقف رشد گیاه و غیره شود. پس می توان نتیجه گرفت که اهمیت مشاوره گیاه پزشک چه قدر مهم است. در صورت دیدن هرگونه از این علائم سریعا با کارشناسان متخصص گل فروشی، صبح گل در تماس بگیرید.

ویزیت و مشاوره گیاه پزشکی چه خدماتی به مشتریان ارائه می دهد؟

همان طور که مستحضر هستید، مشاوره فوق تخصصی گیاهپزشکی، می تواند کمبود و آسیب های وارد شده به گیاهان را برسی می کند. سپس مراقبت و برنامه غذایی مناسبی را تجویز می کند. این روش ها که مشاورین گیاه پزشکی برای هر نوع گل و گیاهی انجام می دهند، باعث رشد بهتر و سلامت گیاهان می شود.

پس درمان به موقع گیاهان را جدی بگیرید. برای این که همیشه گیاه سالمی داشته باشید، باید به عواملی همچون: میزان آبیاری، نور، دما، خاک مناسب و شرایط نگهداری آن توجه داشته باشید. اما در صورت وجود بیماری در گیاه، مشاورین مجرب صبح گل، با تشخیص علائم بیماری، آفت و کمبودی در گیاه اقدام به درمان آن می کنند.

حتی می توانید برای این که کمتر گیاهانتان دچار بیماری و آسیب شوند، از ویزیت و مشاوره گیاه پزشکی قبل از خرید کمک بگیرید. در این مشاوره، کارشناسان مجرب صبح گل، چندین روش پیشگیری وقوع بیماری هایی که گیاهان ممکن است به آن دچار شوند را در اختیارتان قرار می دهند. در ادامه به توضیح برخی از آنها خواهیم پرداخت.

ویزیت و مشاوره گیاه پزشک

 • برسی محل نگهداری گیاه از نظر نور:

  در ویزیت و مشاوره گیاه پزشکی قبل از خرید، محل نگهداری گیاهان را مورد برسی قرار می دهند. به طور مثال: بعضی از گیاهان نیاز به نور بسیار زیادی و یا نور بسیار کمی دارند، اگر شما این نوع گیاهان را  بدون داشتن اطلاعاتی در محل های نامناسبی قرار دهید، بعد از گذر زمان گیاهان دچار پژمردگی و بیماری های مختلفی می شوند.

همان طور که می دانید یکی از عناصر اصلی، برای داشتن گیاه سالم نور است. اما بعضی از گیاهان هستند که در آپارتمان نگهداری می شوند و به اصطلاح به آنها گیاهان آپارتمانی نیز گفته می شود. به همین خاطر باید محل نگهداری آنها نور لازم را داشته باشد. در ویزیت و مشاوره گیاه پزشک با مطرح کردن این سوالات، می توانید بهترین گیاه با توجه به محیط نگه داری آن تهیه می کنید.

به طور مثال گیاهانی که نیاز به نور زیاد دارند، شامل: گیاه ابرون، گیاه آلوئه ورا، گیاه نخل آرکا، گیاه حسن یوسف، گیاه شمشیری، گیاه پاپیروس، گیاه کروتون، گیاه سنسیو و غیره می باشد. اما گیاهانی هم وجود دارند که نیاز به نوری ندارند، این گیاهان اعم از: گیاه دراسنا، گیاه بروملیاد، گیاه سرخس پر سیاوشان، نخل شامادورا، نخل مرداب، سانسوریا، انجیر چسب، گیاه کالاتیا، سرخس، قاشقی، پتوس، گیاه گندمی، اسپاتی فیلوم، گیاه زاموفیلیا، لاکی بامبو و غیره است.

برای ویزیت آنلاین گیاهان آپارتمانی کلیک کنید

ویزیت و مشاوره گیاه پزشک

 • برسی محل نگهداری گیاه از نظر میزان فضا:

  از دیگر کارهایی که در ویزیت و مشاوره گیاه پزشک، مورد برسی قرار می گیرد، میزان فضا، برای نگهداری گیاهان است. اگر به صورت حضوری به گل فروشی مراجعه کرده باشید، با گل های متنوع با انواع سایزها روبه رو شده اید. درواقع هر یک از این گیاهان، مختص به فضاهای مختلفی هستند. مشاوره آنلاین گیاه پزشکی از شما طول و عرض محل نگهداری گیاه را می پرسد تا برسی کند که با سایز گلی که شما مدنظرتون است، مطابقت دارد یا نه.

 

اگر محیطی که می خواهید برای نگهداری گیاه استفاده کنید،  کوچک تر از گیاهی با عرض و طول زیاد باشد، مشاوره فوق تخصصی گیاهپزشکی صبح گل، آن را به شما پیشنهاد نمی دهد. اما می توانید با کمک این مشاورین، گیاهی را مطابق با سلیقه خود خریداری نمایید.

 • نحوه نگهداری گیاهان، از نظر آبیاری:

  از دیگر خدماتی که در ویزیت و مشاوره گیاه پزشک، می توانید بهره مند شوید، نحوه آبیاری گیاهان است. همان طور که میزان نور در هر گیاهی متفاوت است، نوع و میزان آبیاری هم یکسان نمی باشد. درواقع بعضی از گیاهان نیاز به آبیاری روزانه دارند. یعنی اگر به صورت روزانه به آنها رسیدگی نشود، آسیب و پژمرده خواهند شد.

همچنین در این بین گیاهانی نیز هستند که فقط نیاز به آبیاری برگ های خود دارند و همه این آبیاری ها در بعضی از فصول برای بعضی از گیاهان متفاوت می باشد. به همین خاطر داشتن یک مشاوره آنلاین گیاه پزشک می تواند راهنمای کامل شما در نگهداری این گیاهان باشد.

ویزیت و مشاوره گیاه پزشک

برای خرید ماندگارترین گیاهان آپارتمانی کلیک کنید

 • نحوه نگهداری گیاهان، از نظر میزان و نوع خاک:

  با ویزیت و مشاوره گیاه پزشک می توانید از میزان و نوع خاک گیاهان نیز اطلاعات کسب کنید. همان طور که مستحضر هستید، خاک اصلی ترین محیط حیات گیاهان است. پس باید از ترکیبات خوبی تهیه شده باشد. یعنی خاک گیاهان، باید طبق نیاز هر گیاه ترکیب شود و باید حتما غنی شده از مواد معدنی و مغذی باشد.

در کل 3 نوع خاک برای گیاهان وجود دارد که اعم از: خاک رسی، شنی و گلدانی است. حتما باید همه خاک گیاهان زهکشی داشته باشد تا زمان آبیاری باعث پوسیدگی ریشه گیاه نشود. ترکیبات خاک برای هر گیاهی متفاوت است. پس حتما از مشاورین گل فروشی صبح دل حتما اطلاعات لازم را دریافت کنید. اگر گیاه آپارتمانی تهیه کرده اید، از دیگر عوامل تاثیر گذاری که باید در نظر بگیرید، کود کشاورزی است.

زیرا کودهای کشاورزی باعث رشد و سلامت گیاهان آپارتمانی می شوند. کودها، از دسته های متنوعی شکل گرفته اند که اصلی ترین آنها، کود حیوانی، مایع و ارگانیک است. انتخاب کود، بستگی به نوع و ساختار گیاهان دارد. این کودهای ارگانیک از محصولاتی همچون: آب برنج، قهوه، تفاله چای، آب نمک و غیره تولید می شوند.

ویزیت و مشاوره گیاه پزشک

 • چگونگی نگهداری گیاهان:

  در ویزیت و مشاوره گیاه پزشک، می توانید حتی از نحوه نگهداری گیاهان نیز سوال کنید. گیاه نیز همانند تمام موجودات زنده نیاز به نگهداری تخصصی دارد. در غیر این صورت در گذر زمان شاهد بیماری های زیادی می شود. اما هر گیاه نیاز به نگهداری متفاوتی دارد. به طور مثال: گیاه سانسوریا، جزو دسته گیاهانی است که مراقبت زیاد سختی ندارد. در واقع ماهی 2 بار به آنها رسیدگی شود، کافی است. پس اگر فرد پرمشغله ای هستید و زیاد تایم برای نگهداری گیاه ندارید، این گیاه می تواند گزینه مناسبی باشد.

اما گیاه سنسیو، بر عکس گیاه سانسوریا، جزو دسته گیاهانی است که به مراقبت بیشتری نیاز دارد. آبیاری این گیاه حتما باید به موقع انجام شود. اگر به تاخیر بیافتد، ممکن است این گیاه دچار آسیب های زیادی شود. اگر به یاد داشته باشید، از قبل اشاره کردیم که گیاه سنسیو نور زیادی هم نیاز دارد. پس حتما باید در محیط هایی قرار گیرد که نور کافی داشته باشد. پس متوجه شدید که هر یک از گیاهان مراقبت و نگهداری متفاوتی دارند. در مشاوره در مورد نگهداری گیاهان، می توانید اطلاعات کافی در این زمینه به دست آورید.

ویزیت و مشاوره گیاه پزشک

 • برسی گیاهان متناسب با فصل:

  اگر قصد خرید بذر و گونه های حساس و خاص را دارید، حتما یک مشاوره با گیاه پزشک صبح گل داشته باشید. اما در کل بهتر است این نوع گونه ها و بذرها را در فصل بهار خریداری کنید. برخی از گیاهانی نیز وجود دارند که بهتر است در فصل بهار خریداری شوند. این گیاهان شامل: گیاه اسطوخودوس، گیاه شمدانی، لادن، سنبل و غیره می باشد. پس حتما با در نظر گرفتن بهترین فصل نگهداری گیاهان از اطلاعات مهم در ویزیت و مشاوره گیاه پزشک بهره مند شوید.

  ویزیت و مشاوره گیاه پزشک

  برای مطالعه مقالات و مجله گیاهان متخصصین مجرب مجموعه بزرگ صبح گل کلیک کنید

 • تشخیص سالم بودن یا نبودن برگ گیاهان:

  از دیگر خدماتی که در مشاوره تخصصی گیاهپزشکی می توانید، بهره مند شوید، تشخیص و برسی سالم بودن و نبودن برگ گیاهان است. درسته موقع خرید گیاهان سالم هستند، اما بهتر است باز توسط کارشناسی مجرب مورد برسی قرار گیرد. اگر حتی ذره ای رنگ پریدگی، زردی و غیره روی برگ های گیاه مشاهده کردید، پیشنهاد می شود آن را تعویض کنید. شایان ذکر است که هنگام خرید گیاهان آپارتمانی باید ریشه گیاهان سالم باشند. اما خیالتان راحت باشد، هنگام خرید گیاهان از گل فروشی صبح گل، تمام این موارد مورد برسی قرار می گیرد.

 • راهنمایی گیاه پزشک درباره استفاده از گلدان مناسب:

  درواقع همان قدر که برای خرید گل مناسب وقت می گذارید، باید برای خرید یک گلدان خوب نیز زمان بگذارید. شایان ذکر است که هرچه گلدان مناسب تر باشد در رشد گیاه تاثیر گذار است. شما می توانید در ویزیت و مشاوره گیاه پزشک، علاوه بر درمان بیماری گیاهان و نحوه نگهداری و مراقبت آنها، درباره گلدان مناسب نیز سوال بپرسید. گلدان مناسب باید از نظر جنس، زهکشی، سایز و غیره مناسب گیاه باشد.

همچنین علاوه بر این خدمات گفته شده، خدمات دیگری نیز در ویزیت و مشاوره گیاه پزشک وجود دارد. به طور کلی اگر اطلاعاتی از گیاه خریداری شده، درباره نگهداری آن نداشتید می توانید از گیاه پزشک کمک بگیرید. در صورت بیماری گیاه، با کمک گیاه پزشک می توانید راه های درمانی صحیح را پیش ببرید تا گیاه بهبود پیدا کند. حتی اگر مطمئن نبودید که گیاه واقعا بیمار است یا خیر، باز هم می توانید با مشاوره تخصصی گیاه پزشک، از صحط یا غلط بودن آن اطمینان پیدا کنید.

ویزیت آنلاین گیاهان

ویزیت و مشاوره گیاه پزشک

گیاهان در چه زمانی به ویزیت و مشاوره گیاه پزشک نیاز دارند؟

شناخت بیماری های گیاهان باعث می شود تا به راحتی آن را تشخیص دهید و سپس با مشاوره آنلاین گیاه پزشکی صبح گل در تماس باشید. به علاوه شناخت بیماری گیاهان به شما کمک می کند تا هنگام خرید سطح اطلاعات بالایی داشته باشید و گیاهی با سلامت کامل خریداری کنید. در ادامه به معرفی برخی از بیماری گیاهان خواهیم پرداخت.

 • اگر برگ های گیاهان، افتاده، رنگ پریده و ساقه ها بسیار نرم بودند، گیاه دچار بی حالی شده است و نیاز به درمان و مراقبت دارد.
 • اگر گیاهی دچار زردی در ناحیه های زیرین و حاشیه های برگ شده بود، باز هم نیاز به مشاوره گیاه پزشک دارد.
 • از دیگر علائمی که گیاه به ویزیت و مشاوره گیاه پزشک نیاز دارد، وجود آفت در زیر برگ و ساقه گیاه است.
 • اگر گیاهی بیش از حد برگ های پر پیچ و خمی داشت، باید با مشاوره آنلاین گیاه پزشکی در تماس باشید. زیرا باعث رشد کم گیاهان می شود.
 • از دیگر علائمی که نیاز است آن را با مشاورین مجرب گیاه پزشک تماس بگیرید، سوختگی برگ گیاهان است.

بعضی از افراد زمانی که بیماری در گیاهان مشاهده می کنند، به جای این که با مشاورین آنلاین گیاهپزشکی در میان بگذارند، سراغ اطلاعات فضای مجازی می روند. درواقع این اطلاعات هیچ ضمانتی برای صحیح و درست بودن آن نمی کند. حتی ممکن است باعث به خطر انداختن بیشتر گیاهان شود. کارشناسان و مشاورین گیاه پزشک گل فروشی گل صبح، با چندین سال تجربه و سابقه در این حوضه می توانند در بهبود گیاهان شما کمک های بسیاری کنند.

اطلاع از تعرفه های ویزیت حضوری و آنلاین گیاهان

ویزیت و مشاوره گیاه پزشک

اطلاعات لازم قبل از ویزیت و مشاوره گیاه پزشک

برای نگهداری گل و گیاه عامل های زیادی وجود دارد که در بالا نیز اشاره های کوچکی به آنها کردیم. عوامل اصلی که باید همیشه به میزان آن دقت شود، شامل: آبیاری، نور، دما، خاک ، رطوبت، کنترل آفت و کود می باشد. قبل از ویزیت و مشاوره گیاه پزشک بهتر است، اطلاعات لازمی درباره این عامل ها داشته باشید.

ویزیت و مشاوره گیاه پزشک

 • آبیاری گیاهان:

  درواقع میزان آبیاری برای هر گیاهی متفاوت است. اما به طور کلی این میزان بستگی به دمای هوا و فصلی که هستید، دارد. به طور مثال اواخر پاییز و زمستان که گیاه در حال استراحت است، نیاز به آبیاری کمتری دارد. اگر خاک گیاه خشک باشد، می توان حدس زد که آب بیشتری احتیاج دارد. اما اگر خاک گیاه مرطوب باشد، دیگر نیاز به آبیاری زیاد نمی باشد.

 • کود مناسب گیاهان:

  کودی مناسب گیاهان است که سرشار از مواد مغذی باشد. البته این نکته را نیز باید ذکر کرد که کود زیاد ممکن است برای گیاه مفید نباشد. پس به میزان مناسبی به آنها کود اضافه کنید تا باعث رشد گیاه شود. قبل از این که کود را به گباه اضافه نمایید، حتما باید خاک گیاه مرطوب باشد. همه این نکات گفته شده به صورت جزئی و دقیق تر در ویزیت و مشاوره گیاه پزشک گفته می شود.

 • نور کافی:

  اکثر گیاهان برای فتوسنتز نیاز به نور کافی دارند. اما این نور کافی برای هر گیاهی متفاوت است. گاهی اوقات اگر به گیاهی نور زیادی دریافت کند، در گذر زمان پزمرده و آسیب دیده خواهد شد. به همین خاطر باید اطلاعات کافی از گیاهی که خریداری می کنید، داشته باشید.

ویزیت و مشاوره گیاه پزشک

دریافت ویزیت و مشاوره گیاه پزشک

اورژانس گل و گیاه صبح گل با هدف درمان گل و گیاهان، آماده ارائه خدمات مشاوره فوق تخصصی به شما عزیزان می باشد.  تا دوباره بتوانیم با درمان گیاهان شما، آرامش و احساس لطافت و طراوت و تازگی را به شما هدیه دهیم. درواقع مجموعه صبح گل با چندین سال سابقه کار در این زمینه، توانسته بهترین و لوکس ترین گل و گیاهان را به مخاطبین عزیز ارائه دهد و مشاوره تخصصی درباره سلامت و نشاط گیاهان فراهم نماید.

ویزیت و مشاوره گیاه پزشک

پس نگران نباشید، شما می توانید با خیال آسوده گیاهان آسیب دیده خاص و منحصر به فرد خود را به کلینیک صبح گل بسپارید و از خدمات ویزیت و مشاوره گیاه پزشک مجموعه ما بهترین نتیجه را ببرید. پس در صورت نیاز با مجموعه در ارتباط باشید تا متخصصین مجموعه در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

دیدگاه ها 0

درباره این مطلب دیدگاهی ارسال کنید